Tecrübeli Analist: Bu 4 Altcoin Ralli için İşaret Bekliyor!

Bitcoin’in rahatlama rallisi bazı kripto para piyasalarını yukarı çekebilir mi? Tecrübeli teknik analist Rakesh Upadhyay, Bitcoin’in 68.000 doları aşması durumunda dört altcoin için güçlü ralliler öngörüyor. Analist, BTC’nin ve grafiklerde güçlü görünen bu 4 altcoin’in teknik resimlerini değerlendiriyor.

BTC fiyat analizi: Ayılar daha avantajlı, ancak…

Bitcoin 14 Haziran’da 50 günlük basit hareketli ortalamanın (66.147 dolar) altına geriledi. Ancak boğalar daha düşük seviyeleri koruyamadı. Bu da alıcıların 50 günlük SMA’yı savunmaya çalıştığını gösteriyor. 20 günlük üssel hareketli ortalama (67.863 dolar) aşağı dönmeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgede. Bu da ayıların avantajlı olduğu sinyalini veriyor. BTC mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan aşağı döner ve 50 günlük SMA’nın altına inerse, 60.000 dolara doğru daha derin bir düzeltmenin başladığını gösterecektir. Alıcılar geri dönüş yapmak istiyorsa, fiyatı hızlı bir şekilde 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaları gerekecek. Bu, ayıların tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği 72.000 dolara olası bir ralli için yolu açacaktır.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

ETH fiyat analizi: Lider altcoin için seçeneklerde neler var?

Ethereum (ETH) 14 Haziran’da 50 günlük SMA’dan (3.415) keskin bir şekilde toparlandı. Bu da daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösteriyor. 20 günlük EMA (3.612 dolar) dikkat edilmesi gereken kritik seviye. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, bu durum düzeltmenin sona ermiş olabileceğini gösterecektir. ETH daha sonra 3.730 dolara ve ardından 3.977 dolara yükselmeye çalışacaktır. Bu iyimser görüş, fiyatın 20 günlük EMA’dan aşağı dönmesi ve 50 günlük SMA’nın altına düşmesi halinde yakın vadede geçersiz kılınacaktır. Bu da 2.850 dolarlık kritik desteğe doğru bir düşüş başlatabilir.

ETH/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

TON fiyat analizi: Altcoin için hedefte 10 dolar var!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Toncoin (TON) 13 Haziran’da 7,67 doları aştı. Böylece, yükselen üçgen formasyonunu tamamladı. Fiyat, boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanıklık etmesi muhtemel olan 7,67 dolarlık kırılma seviyesini yeniden test etmek için 15 Haziran’da 8,29 dolardan düştü. Fiyat 7,67 dolardan geri dönerse, boğaların bu seviyeyi desteğe çevirdiğine işaret edecektir. Alıcılar daha sonra fiyatı 8,29 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Eğer başarılı olurlarsa, altcoin 10 dolara doğru yolculuğuna başlayabilir. Bunun yerine, fiyat 7,67 doların altına düşerse, piyasaların kopuşu reddettiğini gösterecektir. TON, boğaların savunması için önemli bir seviye olan yükseliş trendi çizgisine kayabilir. Fiyat yükseliş trendi çizgisinden yukarı dönerse, boğalar yine yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır. Ancak seviye kırılırsa satışlar yoğunlaşabilir ve TON fiyatı 6 dolara kadar düşebilir.

TON/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

UNI fiyat analizi: En az direnç yolunun yukarı yönde!

Uniswap (UNI) 12 Haziran’da 50 günlük SMA’dan (9 dolar) yukarı döndü ve 15 Haziran’da 12 dolarlık genel dirence ulaştı. Ayıların, 26 Mayıs ve 4 Haziran’da zorlu bir direnç olarak hareket ettiği için 12 dolar seviyesini şiddetle savunması bekleniyor. Bununla birlikte, 20 günlük EMA (10,24 dolar) yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede. Bu da en az direnç yolunun yukarı yönde olduğu sinyalini veriyor. Alıcılar altcoin fiyatını12 doların üzerine çıkarırsa, UNI 13,34 dolara ve ardından 15 dolara yükselebilir. Ayılar yukarı yönü engellemek isterse, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmek zorunda kalacaklar. Bu da UNI’yi 50 günlük SMA’ya düşürebilir.

UNI/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

XMR fiyat analizi: Boğalar 180 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor!

Monero (XMR) birkaç gündür yükseliyordu ancak fiyat 153 dolar direncinin üzerine çıktıktan sonra alımlar hızlandı. Ayılar ralliyi 180 dolarda durdurmaya çalışıyor. Ancak boğalar fiyatın 20 günlük EMA’nın (163 dolar) altına düşmesine izin vermedi. Bu, boğaların küçük düşüşlerde alım yaptığını ve 180 doların üzerine çıkma olasılığını artırdığını gösteriyor. Bu gerçekleşirse, XMR 190 dolarlık sert genel dirence yükselebilir. Fiyat keskin bir şekilde düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse bu yükseliş görüşü yakın vadede olumsuz etkilenecektir. Altcoin fiyatı daha sonra 153 dolardan destek bulmadan önce düşüşüne devam edebilir.

XMR/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x