Depremzede Döne Kaya’nın nöbeti 5’inci haftasında

6 Şubat Maraş merkezli depremlerde Antakya’da ailesinden 4 kişiyi kaybeden Döne Kaya’nın, “adil yargılanma” talebi ile Ankara’da sürdürdüğü eylemi 5’inci haftasında Güvenpark’ta devam etti.

“Kamu personelleri yargılansın”, “Maktüller yer altında katiller nerede” yazılı dövizleri taşıyan Kaya, deprem davalarına destek olunması çağrısında bulundu.

‘BOŞ SANIK KOLTUKLARINDA DURUŞMALAR GERÇEKLEŞTİ’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Kaya, depremin üzerinden 481 gün geçtiğini belirterek, “Adalet nöbetimin 5’inci haftasındayım hala adalet sağlanmadı. Ben annemi, kız kardeşimi, ağabeyimi ve 9 aylık yeğenimi 6 Şubat depremlerinde kaybettim. Sadece bir kişi yargılanıyor. Ancak ben tek suçlunun o olduğunu düşünmüyorum. En alt kademeden en üst kademeye bütün kamu personellerinin yargılanmasını istiyorum. Dün görülen deprem davasında sanıklar serbest bırakıldı. Ancak suçları bilirkişi raporlarıyla belliydi. Boş sanık koltuklarında duruşmalar gerçekleşti. Adalet hala sağlanmadı. Yarın benzeri bir deprem olduğunda yine aynı sonuçların olmaması için hep beraber deprem davalarına destek olalım. Bir daha benzer acılar yaşamayalım” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x